Barbara Czopik
Specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalista endodoncji mikroskopowej. Doświadczony operator w zakresie skomplikowanych leczeń endodontycznych z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego.

W latach 2012-2014 odbywała specjalizację z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej CMUJ w Krakowie. Egzamin specjalizacyjny w tej dziedzinie zdała w 2015 roku, stając się jednym z najmłodszych specjalistów endodoncji w kraju.

Asystent w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Instytutu Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 2011-2017, wykładowca zajęć dydaktycznych dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego CMUJ oraz studentów anglojęzycznych Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców CMUJ. Wykładowca kursów obowiązkowych do specjalizacji dla lekarzy dentystów z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją oraz organizator i wykładowca praktycznych kursów doskonalących dla lekarzy dentystów w dziedzinie endodoncji mikroskopowej.

Autorka wielu publikacji naukowych z dziedziny stomatologii zachowawczej, endodoncji, materiałoznawstwa stomatologicznego i endodoncji regeneracyjnej oraz wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych wystąpień na naukowych konferencjach krajowych i międzynarodowych.
Współautorka podręcznika dla lekarzy dentystów i studentów „Tomografia stożkowa w praktyce endodontycznej”, szeroko omawiającego zastosowanie tego nowoczesnego, trójwymiarowego badania dla celów leczeń kanałowych.

Od 2016 roku wykładowca i lekarz-mentor endodontów grupy LuxMed Polska, odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie standardów leczenia endodontycznego w Grupie LuxMed w całym kraju.

Członek IADR (International Associacion of Dental Research), organizacji zrzeszającej lekarzy dentystów z zacięciem naukowym. Zainteresowania doktor Barbary Czopik oscylują wokół endodoncji regeneracyjnej i metod wykorzystania komórek macierzystych w celu regeneracji poszczególnych tkanek zęba, a docelowo całego narządu zębowego.

Zabiegi wykonywane przez Barbarę Czopik:
  • konsultacja specjalistyczna endodontyczna,
  • leczenie endodontyczne pierwotne i wtórne w mikroskopie zabiegowym,
  • usuwanie złamanych narzedzi z kanalow korzeniowych,
  • zamykanie perforacji komory i korzenia materiałem MTA,
  • zamykanie wierzcholkow materialem MTA,
  • usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych w mikroskopie zabiegowym,
  • wydawanie zaświadczeń o braku ognisk zapalnych w obrębie jamy ustnej,
  • specjalistyczna ocena tkanek w mikrosopie zabiegowym.
Szukasz powodu do uśmiechu? Zapisz się do naszego newslettera!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Skontaktuj się z nami


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

[recaptcha]