5 produktów, które niszczą twoje zęby
Słodycze niszczą zęby – o tym wie każdy. Ale to nie jedyne produkty, które wpływają negatywnie na stan jamy ustnej. Poznaj „cichych zabójców” pięknego uśmiechu.

Napoje gazowane

Kolorowe i słodkie napoje gazowane zawierają duże ilości cukru oraz kwasy, które mają negatywny wpływ na zęby. To one powodują erozję szkliwa czy próchnicę. Colę, gazowane lemoniady i oranżadę zastąp wodą mineralną. Będzie zdrowiej!

Chipsy

Popularne słone przekąski składają się głównie ze skrobi, która rozkłada się w ślinie na szkodliwe dla zębów cukry proste. To jednak nie jedyny problem. Resztki chipsów zalegają w przestrzeniach międzyzębowych i trudno się ich pozbyć. Twarde chrupki z kolei mogą uszkodzić dziąsła. Słone niezdrowe przekąski możesz zastąpić pieczonymi warzywami. Marchewka, burak czy pietruszka wcale nie są takie złe. Uwierz nam!

"

Za najbardziej szkodliwe słodycze uznano cukierki toffi, krówki i lizaki.

"

Kawa

Uwielbiany przez wszystkich czarny napój pobudzający źle wpływa na naturalny kolor zębów. Kawa powoduje przebarwienia, a ze względu na kwaśny odczyn może sprzyjać rozwojowi bakterii w jamie ustnej, co prowadzi do próchnicy.

Zapisz się na bezpłatny przegląd zębów.

Papierosy

Przebarwienia na zębach to nie jedyne zmartwienie palacza. Palenie przyczynia się do powstania kamienia nazębnego, zapalenia przyzębia i zmniejszenia ilości produkowanej śliny, co skutkuje przewlekłą suchością w ustach. Chcesz mieć zdrowy i piękny uśmiech? Rada jest prosta – rzuć palenie.

Słodycze

Batoniki, czekoladki, landrynki zawierają ogromne ilości cukrów, które są pożywieniem dla bakterii. Za najbardziej szkodliwe słodycze uznano cukierki toffi i krówki. Do grona pogromców zdrowego uśmiechu zaliczamy też twarde smakołyki, takie jak np. lizaki, które mogą uszkodzić szkliwo i spowodować ukruszenie zęba.

Czasami ciężko jest zrezygnować ze wszystkich złych nawyków żywieniowych, ale metoda małych kroczków w tym przypadku sprawdza się znakomicie. Wykluczanie produktów po kolei nie jest drastyczne dla organizmu i z pewnością da spodziewany efekt. Nie należy zapominać też o regularnym myciu zębów - najlepiej po każdym posiłku, a jeśli nie masz pod ręką pasty i szczoteczki – przepłukaj chociaż jamę ustną wodą mineralną lub płynem z fluorem.

Chcesz więcej? Zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych ofert, promocji oraz profesjonalnych porad!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]