Leczenie ortodontyczne. Studium przypadku i metamorfoza Pacjenta - Friz
Prezentujemy metamorfozę, którą przeszedł nasz Pacjent – Karol Wiśniewski - najpopularniejszy youtuber w Polsce, znany również jako Friz - w ciągu dwóch lat od rozpoczęcia leczenia w Scandinavian Clinic.

Nieprawidłowe ustawienie zębów może prowadzić do nadmiernego ich ścierania, problemów z żuciem pokarmów, w niektórych przypadkach także do dysfunkcji stawów skroniowo - żuchwowych. Wady zgryzu mogą być również jedną z przyczyn rozwoju próchnicy i chorób przyzębia. Leczenie ortodontyczne ma na celu przywrócenie prawidłowych warunków zgryzowych w jamie ustnej Pacjenta. Celem leczenia jest również poprawa estetyki twarzy i uśmiechu.

Poniżej prezentujemy metamorfozę, którą przeszedł nasz Pacjent – Karol Wiśniewski - najpopularniejszy youtuber w Polsce, znany również jako frizoluszek - w ciągu dwóch lat od rozpoczęcia leczenia w Scandinavian Clinic.

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego zęby Pacjenta zostały oczyszczone z kamienia i osadu nazębnego. Pacjent poddał się również zabiegowi chirurgicznemu usunięcia czterech ósemek. W tym przypadku wskazaniem do ekstrakcji było przygotowanie Pacjenta do późniejszego leczenia ortodontycznego. Zabieg przeprowadził specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej lek. med. lek. dent. Adam Balczyński!

Aby w pełni zdiagnozować Pacjenta i przygotować dokładny plan leczenia ortodontycznego, niezbędne było wykonanie gipsowych modeli diagnostycznych uzębienia, które uzyskuje się na podstawie pobranych wcześniej wycisków.  Modele gipsowe, komplet fotografii wewnątrz- i zewnątrzustnych oraz zdjęcia RTG pantomograficzne i cefalometryczne pozwoliły postawić diagnozę i precyzyjnie zaplanować leczenie ortodontyczne. W tym przypadku głównym wskazaniem do leczenia ortodontycznego był zgryz głęboki, stłoczenia w obrębie zębów siecznych dolnych oraz nieprawidłowości zębowe w postaci rotacji zębów siecznych górnych przyśrodkowych. Wada zgryzu doprowadziła także do niewielkiego starcia patologicznego w obrębie zębów siecznych. Leczenie zostało przeprowadzone z zastosowaniem aparatów stałych samoligaturujących ceramicznych.

Wizyty kontrolne odbywały się co 4, 6 lub 8 tygodni w zależności od etapu leczenia. Po uzyskaniu satysfakcjonującego efektu leczniczego, zaplanowano zakończenie leczenia ortodontycznego. Zamki odklejono, zęby Pacjenta zostały dokładnie wyczyszczone i wypolerowane oraz zastosowane zostały retainery stałe i wyjmowane, które mają na celu utrwalenie osiągniętych wyników. Konsultację, leczenie i zabiegi z zakresu ortodoncji przeprowadziła dr n. med. Monika Parchańska – Kowalik,  specjalista ortodoncji.

Nagrodą za wiele wyrzeczeń i wysiłek włożony w leczenie ortodontyczne jest zdrowy i piękny uśmiech na lata!

Pacjent wyraził zgodę na publikację swojego wizerunku oraz opis przypadku i działań diagnostyczno-zabiegowych.

Zobacz również

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]