Leczenie zębów na raty (mediraty)
Leczenie zębów jeszcze nigdy nie było takie proste. Dzisiaj możesz zdecydować się na potrzebny zabieg stomatologiczny nawet, jeśli nie przewidziałeś tego w bieżących wydatkach. Wystarczy - rozłożyć koszty leczenia na raty.

Często bywa tak, że konieczność leczenia zęba pojawia się nagle, a co za tym idzie - nie zdążymy przewidzieć jej w budżecie na bieżący miesiąc. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na przesunięcie zabiegu w czasie, mylnie zakładając, że kilka tygodni zwłoki nie zrobi szczególnej różnicy. Niestety, to  błędne założenie.

Pozostawienie zęba, który wymaga leczenia bez natychmiastowej interwencji wiąże się nie tylko z narastaniem dolegliwości bólowych, ale także z ryzykiem zainfekowania głębszych warstw zęba bądź rozniesienia się stanu zapalnego na zęby sąsiadujące. W efekcie może się okazać, że wspomniana zwłoka w leczeniu będzie nas kosztować zdecydowanie więcej, niż podjęcie leczenia od razu. Kiedy próchnica dotrze do miazgi zęba, konieczne będzie przecież leczenie kanałowe, a przeniesienie bakterii na inne zęby poskutkuje koniecznością leczenia naraz kilku ubytków.

Leczenie zębów na raty. Czym są Mediraty?

Zamiast więc odkładać leczenie na później, warto zorientować się, czy dany gabinet oferuje możliwość rozłożenia jego kosztów na raty. Taka informacja z pewnością znajduje się na stronie internetowej placówki, ale warto o to zapytać stomatologa już w czasie wizyty. Chodzi o tzw. Mediraty, czyli działający w licznych klinikach, szpitalach i gabinetach system finansowania usług medycznych, polegający na opłaceniu kosztów leczenia w wygodnych dla pacjenta ratach. Skorzystanie z systemu Mediraty jest niezwykle proste. Wystarczy sprawdzić swoją zdolność kredytową, a następnie wypełnić krótki formularz.

We wspomnianym formularzu zamieszczamy informację na temat tego, jakiej kwoty potrzebujemy (np. 1000 zł), a następnie wybieramy z podanych propozycji najbardziej dla siebie dogodny system ratalny (np. 12 rat, rata miesięczna: 93.34 zł). Po zaznaczeniu interesującej nas opcji otrzymujemy kalkulację, informującą nas o łącznym koszcie pożyczki, odsetkach, oprocentowaniu oraz całkowitej kwocie do spłaty (np. 1120 zł). Taka kalkulacja stanowi jedynie przykładowe finansowanie - nie jest żadną wiążącą ofertą. Decyzja o przyznaniu pożyczki oraz indywidualna oferta wraz z warunkami spłaty zostaje przedstawiona dopiero po analizie kredytowej przeprowadzonej w czasie krótkiej rozmowy telefonicznej z konsultantem. Warto zaznaczyć, że wypełnienie formularza nie zobowiązuje do zawarcia umowy - pozwala jedynie na sprawdzenie wysokości miesięcznych rat.

Rozłożenie kosztów leczenia na raty jest komfortowym rozwiązaniem dla osób, które w danej chwili nie mają wystarczających środków, by opłacić wszystkie wydatki związane z potrzebnymi zabiegami.

Mediraty - jak korzystać mądrze?

Rozłożenie kosztów leczenia na raty jest komfortowym rozwiązaniem dla osób, które w danej chwili nie mają wystarczających środków, by opłacić wszystkie wydatki związane z potrzebnymi zabiegami. To doskonała opcja dla tych, którzy nie posiadają oszczędności na tzw. czarną godzinę lub zwyczajnie nie chcą uszczuplać zgromadzonej kwoty właśnie z powodu konieczności leczenia zębów.

Kiedy więc pojawi się konieczność leczenia zębów, nie odkładajmy jej w czasie tylko dlatego, że w danej chwili nie dysponujemy "wolnymi" środkami. Długa zwłoka bądź zbytnie wydłużenie odstępów między koniecznymi zabiegami może bardzo niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, a przy okazji także - podwyższyć ostateczną cenę leczenia. Zamiast rozkładać na raty leczenie, rozłóżmy jego koszty!

W Scandinavian Clinic istnieje możliwość skorzystania z systemu Mediraty. KLIK

Chcesz więcej? Zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych ofert, promocji oraz profesjonalnych porad!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
Polecane

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]