Nie widać próchnicy?
Biegnij z dzieckiem do dentysty!
Wizyty u dentysty nie muszą kojarzyć się z bólem i strachem. Dobre skojarzenia z gabinetem stomatologicznym trzeba jednak wyrabiać już od najmłodszych lat. Najlepiej przyzwyczajać dziecko do regularnych kontroli jeszcze zanim leczenie stanie się konieczne. Takie podejście jest zgodne z ideą Minimally Invasive Dentistry, czyli stomatologii minimalnie inwazyjnej.

Strach przed wizytą u dentysty to zjawisko powszechne. Lęk przed wszelkiego rodzaju zabiegami stomatologicznymi dotyczy nie tylko dzieci. Złe skojarzenia i obawa przed fotelem dentystycznym towarzyszą nam często również w życiu dorosłym. Świdrujący dźwięk borowania przyprawia nas o dreszcze - zniechęca do regularnych przeglądów stomatologicznych i powoduje, że zgłaszamy się do lekarza dopiero w momencie, kiedy jest już potrzebne zaawansowane - a co za tym idzie - bardziej inwazyjne leczenie. Nie musi tak być! Dobre skojarzenia z gabinetem stomatologicznym trzeba jednak wyrabiać już u najmłodszych. Wówczas istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że w dorosłym życiu będą regularnie - i bez strachu! - zgłaszać się na systematyczne kontrole dentystyczne. Kontrole, które - co ważne - będą się kończyć wyłącznie na higienizacji.

"

Minimally Invasive Dentistry w alternatywie do tradycyjnych metod stawia nieinwazyjne techniki leczenia wczesnego, czyli infiltrację czy remineralizację. Infiltracja to zupełnie nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba.

"

Stomatologia minimalnie inwazyjna

Wśród rodziców dość powszechne jest przekonanie, że należy wybrać się z dzieckiem do stomatologa dopiero w momencie, kiedy stan ząbków malca zaczyna nas niepokoić. Nic bardziej mylnego! Wizyta u dentysty z bolącym ząbkiem bądź zaawansowaną próchnicą skończy się płaczem i niechęcią do kolejnych odwiedzin w gabinecie. To bardziej niż pewne! O ile dziecko w ogóle pozwoli lekarzowi zajrzeć sobie do ust. Z tego właśnie względu pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty powinna mieć miejsce jeszcze zanim coś złego zacznie się dziać. Powtórzmy wyraźnie: nie potrzebujemy żadnego powodu, by zabrać swoje dziecko do dentysty!

Większość specjalistów zaleca, by wybrać się z dzieckiem do gabinetu po raz pierwszy, zanim malec ukończy 2. rok życia. Tylko wówczas możliwe jest zachowanie naturalnych, zdrowych i mocnych zębów najmłodszych pacjentów bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów dentystycznych. Takie podejście nazywamy Minimally Invasive Dentistry, czyli stomatologią minimalnie inwazyjną. Oznacza to, że lekarz dentysta skupia się na profilaktyce, wczesnym diagnozowaniu oraz nieoperacyjnym leczeniu próchnicy w jej pierwszych stadiach. Dzięki temu może zapobiec jej rozwojowi przy zachowaniu jak największej ilości zdrowej struktury zęba.

Większość specjalistów zaleca, by wybrać się z dzieckiem do gabinetu po raz pierwszy, zanim malec ukończy 2. rok życia.

Zapomnij o borowaniu!

Minimally Invasive Dentistry w alternatywie do tradycyjnych metod (jak np. borowanie) stawia nieinwazyjne techniki leczenia wczesnego, czyli infiltrację czy remineralizację.Infiltracja to zupełnie nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba. Bezbolesna i skuteczna metoda leczenia pierwszych widocznych objawów próchnicy - bez wiercenia, przykrych doświadczeń i negatywnych skojarzeń.

Na czym polega zabieg? Stomatolog nakłada na powierzchnię zęba specjalny płynny materiał, który wchodzi w reakcję z powstałymi przebarwieniami. W wyniku działania zawartej w nim aktywnej substancji białe plamy znikają z powierzchni szkliwa. Jest jednak pewien warunek: metoda ta pozwala leczyć zęby wyłącznie w pierwszym etapie rozwoju próchnicy. Tymczasem jej pierwsze oznaki często bywają przez rodziców niezauważane! I właśnie dlatego tak ważne są systematyczne kontrole w gabinecie stomatologicznym.

Tylko specjalista po dokładnym przeglądzie ząbków małego pacjenta będzie w stanie stwierdzić, czy konieczne jest zastosowanie leczenia. Jeśli nie, tym lepiej - więcej czasu na zwiedzanie! Bo w gabinecie dentystycznym naprawdę jest wiele do zobaczenia. W Scandinavian Clinic - specjalistycznym centrum stomatologicznym w Krakowie - pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym to przede wszystkim fantastyczna przygoda.Przedstawiajmy dziecku odwiedziny w gabinecie dentystycznym jako przygodę, podczas której wydarzy się mnóstwo ciekawych rzeczy! Lekarz zapozna dziecko z miejscem swojej pracy, zaprezentuje narzędzia dentystyczne, zainteresuje swoim zawodem oraz wytłumaczy, jak należy dbać o zęby.

A co najważniejsze - zbuduje w malcu pierwsze pozytywne skojarzenia z gabinetem dentystycznym, które w przyszłości zaprocentują chętnym zgłaszaniem się na regularne przeglądy stomatologiczne.

Chcesz więcej? Zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych ofert, promocji oraz profesjonalnych porad!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
Polecane

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]