Poradnik: sposoby na krwawiące dziąsła
Przyznaj się, ile razy zapomniałeś o umyciu zębów wieczorem? Resztki jedzenia i wydzielane przez bakterie obecne w jamie ustnej enzymy przez noc tworzą płytkę nazębną. Ona, twardniejąc wsuwa się pod dziąsła. Te z kolei robią się czerwone, a podczas mycia krwawią. Co robić? Poznaj sposoby na krwawiące dziąsła.

Sposoby na krwawiące dziąsła - higiena jamy ustnej

Jeśli masz problem z krwawiącymi dziąsłami, zdecyduj się na miękką szczoteczkę. Zęby myj delikatnie i stosuj pasty przeciw parodontozie. Przestrzenie międzyzębowe dokładnie nitkuj. Pamiętaj tylko, by nitki nie wprowadzać zbyt głęboko. Płucz usta specjalistycznymi płynami do jamy ustnej dostępnymi w drogerii lub aptece. Możesz również masować dziąsła (delikatnie naciskaj na dziąsła – tak jakbyś chciał naciągnąć je na zęby).

Pamiętaj! Jeśli Twoje dziąsła są czerwone, prawdopodobnie zebrała się pod nimi płytka nazębna z bakteriami, co wywołało stan zapalny. Jak najszybciej skonsultuj się ze stomatologiem.

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej, zła dieta oraz uwarunkowania genetyczne mogą doprowadzić do powstania stanu zapalnego. Poznaj sposoby na krwawiące dziąsła

Sposoby na krwawiące dziąsła - zioła

Na podrażnione dziąsła łagodząco podziałają ziołowe płukanki. Stomatolodzy szczególnie polecają te z rumianku, szałwii, mięty pieprzowej i tymianku. Mają one działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i uśmierzające ból. Jak przygotować płukankę? Łyżeczkę ziół należy zaparzyć w szklance wrzątku. Gotowym naparem płucz jamę ustną przynajmniej 5 minut. Zabieg warto powtarzać 2-3 razy w ciągu dnia, przez miesiąc.

Sposoby na krwawiące dziąsła - babcine sposoby

Wśród naturalnych sposobów na krwawiące dziąsła wymienia się również wodę z solą lub sodą oczyszczoną. Roztwór soli ma działanie antyseptyczne i sprawia, że stan zapalny znika, a krwawienie ustaje. Dość podobnie działa płukanka z sody oczyszczonej i wody. Nasze babcie sięgały również po wodę z dodatkiem cytryny, ponieważ owoc działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Dziś częściej wykorzystywany jest jednak sok aloesowy, który ułatwia gojenie ran i zapobiega infekcjom.

"

Zdrowe dziąsła to podstawa zdrowego uśmiechu. Dlatego w Scandinavian Clinic specjaliści leczą nie tylko Twoje zęby, ale z jednakową uwagą dbają o Twoje dziąsła.

"
Chcesz więcej? Zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych ofert, promocji oraz profesjonalnych porad!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]