Scandinavian Clinic w Gazecie Olsztyńskiej: Zęby z dziurami czy na tic-taca?
Gazeta Olsztyńska opublikowała artykuł Zęby z dziurami czy na tic-taca, w którym pojawiły się wypowiedzi dr. Andrzeja Gali, specjalisty Scandinavian Clinic.

Jak czytamy w artykule:

- Polaka bez próchnicy możemy ze świeczką szukać. Aż 98 proc. naszych rodaków ma ubytki w zębach. Rzadko zasiadamy na fotelach dentystycznych i za późno prowadzimy do dentysty swoje dzieci. Dlatego właśnie dzieci mają zęby z dziurami. Ale zdarzają się chlubne wyjątki. (...)

Skąd się biorą zęby z dziurami?

Zęby z dziurami to poważny problem. Statystyki są nieubłagane: 98 proc. Polaków ma problem z ubytkami w zębach. A 3,8 mln wcale ich nie myje. Prawie milion Polaków nie posiada też... własnej szczoteczki do zębów. A jeśli już użyjemy szczotki do szorowania, to nie patrzymy w ogóle na zegarek. Jak podaje portal Abczdrowie.pl, tylko 25 proc. z nas myje zęby dłużej niż trzy minuty.

Do dentysty też nam wciąż za daleko. 10 proc. mężczyzn i 3 proc. kobiet nigdy nie odwiedziło gabinetu stomatologicznego. Ale problem nie dotyczy tylko osób starszych. Jak wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia, przeciętny 30-40 latek zachowuje tylko 21 z 32 własnych zębów.

Dlaczego Polacy nie myją zębów?

Wynika to z lenistwa, z zaniedbania i z braku nawyków wyniesionych z domu — odpowiada dr Sebastian Pytlowany, stomatolog z Olsztyna, i wylicza grzechy pacjentów: brak higieny i siadanie na fotelu dentystycznym dopiero wtedy, kiedy już mocno boli - mówi dr. Andrzej Gala z Centrum Scandinavian Clinic.

Problem próchnicy i zębów z dziurami komentuje dr Andrzej Gala, stomatolog Scandinavian Clinic
Chcesz więcej? Zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych ofert, promocji oraz profesjonalnych porad!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]