Pierwsza wizyta
Jak wygląda pierwsza wizyta?

Stan zębów i dziąseł najlepiej kontrolować co pół roku – dzięki temu lekarz może wdrożyć ewentualne leczenie na etapie, kiedy problem nie jest jeszcze zaawansowany. Po ustaleniu dogodnego terminu – telefonicznie lub przy okazji osobistej wizyty w centrum – Pacjent zgłasza się do recepcji w umówionym dniu z dokumentem potwierdzającym jego tożsamość, najlepiej kilka minut przed ustaloną godziną. Panie recepcjonistki sprawdzają dane Pacjenta i wskazują, gdzie znajduje się toaleta, w której można skorzystać z jednorazowej szczoteczki oraz pasty do zębów w celu odświeżenia jamy ustnej przed wizytą.

Wywiad medyczny

Pierwsza wizyta jest kluczowa z punktu widzenia całego procesu leczenia, dlatego w Scandinavian Clinic przywiązujemy do niej szczególną wagę. Rozpoczyna ją wywiad medyczny prowadzony przez lekarza, którego interesuje historia dotychczasowego leczenia, odczuwane dolegliwości, ewentualne choroby i przyjmowane leki, które mogą być przeszkodą w prowadzeniu niektórych zabiegów. Pozyskane informacje pozwalają lekarzowi na ustalenie optymalnego zakresu leczenia, jakiego wymaga Pacjent.

Podczas wizyty dentysta wykona przegląd zębów

Przegląd stomatologiczny

Kolejnym elementem wizyty jest przegląd uzębienia Pacjenta. W tym czasie lekarz sprawdza kondycję zębów i dziąseł pod kątem stanu szkliwa, obecności ognisk próchnicy czy ubytków. Jeśli zachodzi taka potrzeba, diagnostyka uzupełniana jest wykonaniem przeglądowego zdjęcia RTG (pantomogramu), które bywa niezbędne do postawienia pełnej diagnozy i zaplanowania kompleksowego leczenia.

Wstępny plan leczenia

Po zakończeniu przeglądu lekarz informuje Pacjenta o stanie jego uzębienia, a następnie proponuje wstępny plan leczenia. W planie tym uwzględnia indywidualną sytuację Pacjenta - jego potrzeby, oczekiwania, możliwości finansowe, a także tryb życia i pracy. Jeśli to możliwe, a Pacjent wyraża na to zgodę, lekarz przechodzi do leczenia pierwszego ubytku. Wizyta kończy się wspólnym ustaleniem terminu kolejnego spotkania. Jeśli zachodzi taka potrzeba, lekarz kieruje Pacjenta na badania dodatkowe lub konsultacje z innymi specjalistami centrum - w uzasadnionych przypadkach również do lekarzy innych dziedzin medycyny. Po wyjściu z gabinetu Pacjent otrzymuje materiały dodatkowe, które pozwolą mu jeszcze lepiej zadbać o stan swoich zębów.

Stomatolog zaproponuje wstępny plan leczenia

Już dziś zadzwoń i umów się na pierwszą wizytę w Scandinavian Clinic. Twój komfort i satysfakcja to nasz priorytet, dlatego gwarantujemy precyzyjną diagnostykę oraz przyjazną atmosferę, która w naszym centrum jest jednym z istotnych elementów całego procesu leczenia. W Scandinavian Clinic ogromną wagę przywiązujemy do profilaktyki i edukacji Pacjenta, dlatego lekarz z przyjemnością odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania oraz rozwieje Twoje wątpliwości – nie tylko te związane z leczeniem, ale także z zasadami profilaktyki i prawidłowej higieny jamy ustnej.

Szukasz powodu do uśmiechu? Zapisz się na nasz newsletter!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]