Zęby w jeden dzień, czyli wszystko o ALL ON X

Rozległe braki w uzębieniu to problem dotykający wielu ważnych aspektów życia. Z jednej strony może wpływać pogorszenie rysów twarzy i zgryzu,  z drugiej – powodować trudności w mówieniu i przeżuwaniu pokarmów.  W Scandinavian Clinic mamy rozwiązanie: metoda All ON X pozwoli odzyskać zęby w jeden dzień.

Czym jest metoda All ON X?

Metoda All ON X to innowacyjna koncepcja leczenia rozległych ubytków zębowych, która bez przeszczepu kości, pozwala Pacjentom zyskać nowe zęby, wyglądające i funkcjonujące jak naturalne uzębienie. Dzięki metodzie All ON X można cieszyć się pełnym uzębieniem już w dniu wszczepienia implantów.

All ON X to połączenie zabiegu wszczepienia implantów z najnowocześniejszymi technikami odbudowy uzębienia. Metodę All ON X stosuje się u Pacjentów z bezzębiem oraz u Pacjentów, u których uszkodzenia zębów lub kości w szczęce bądź żuchwie są na tyle znaczne, że traktuje się je jako bezwzględne wskazania do ekstrakcji zębów.

Wyjątkowość metody All ON X opiera się na precyzyjnej lokalizacji w kości czterech, pięciu lub sześciu implantów. Klucz to sposób, w jaki wszczepiane są implanty. Przygotowane i mocowane są tak, by można je było wykorzystać również w przypadku Pacjentów ze znacznym zanikiem kości.

Zalety metody All ON X

W przypadku Pacjentów bezzębnych lub z mocno uszkodzonymi zębami do niedawna jedyną możliwością  przywrócenia właściwej funkcji żucia i estetyki było leczenie z zastosowaniem ruchomych protez akrylowych. Nie było to jednak rozwiązanie idealne – protezy, opierając się na dziąśle, mogły prowadzić do dalszej utraty kości i dalszych uszkodzeń błony śluzowej, a u sporej części Pacjentów - nasilać uczucie ciała obcego w jamie ustnej oraz powodować problemy w trakcie jedzenia i mówienia.

W przeciwieństwie do protezy ruchomej, rekonstrukcja zębów z zastosowaniem metody All ON X wygląda naturalnie i pozwala czuć się pewnie w trakcie jedzenia, mówienia czy uśmiechu. Ze względu na zredukowana konstrukcję oraz oparcie na implantach zapewnia najwyższy komfort w użytkowaniu.

All ON X to:

 • możliwość odtworzenia wszystkich zębów i dziąseł dzięki implantom;
 • skrócony czas zabiegu - uzupełnienie wszystkich braków zębowych w dniu wszczepienia implantów;
 • brak konieczności przeprowadzania dodatkowych zabiegów regeneracyjnych kości;
 • niższe ryzyko komplikacji, oszczędność czasu i mniejsze koszty w porównaniu z metodami wymagającymi przeszczepu kości;
 • większe bezpieczeństwo, trwałość i komfort użytkowania w porównaniu do protez.

Jak wygląda leczenie z zastosowaniem metody metody All ON X?

KROK 1: Konsultacja, badanie i planowanie leczenia

KROK 2: Przygotowanie do zabiegu. Zalecenia przedzabiegowe

KROK 3: Wizyta zabiegowa (chirurgiczno – protetyczna)

KROK 4: Wizyty kontrolne z pracą tymczasową (wizyty niezabiegowe)

Krok 5: Gojenie dziąsła i wgajanie się implantów

KROK 6: Wizyta zabiegowa (protetyczna) - wykonanie pracy docelowej/ostatecznej

KROK 7: Wizyty kontrolne i higienizacyjne z pracą ostateczną

Zabiegi z zakresu metody All ON X w Scandinavian Clinic wykonują specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, lek. med. lek. dent. Adam Balczyński https://www.znanylekarz.pl/adam-balczynski/chirurg-szczekowy/krakow, https://www.instagram.com/adambalczynski/, doktor nauk medycznych, specjalizacja protetyka stomatologiczna Barbara Ryba - Barwacz https://www.znanylekarz.pl/barbara-ryba-barwacz/protetyk-stomatolog/krakow https://www.facebook.com/rybabarwacz oraz lek. dent. Paulina Homel, specjalista protetyki stomatologicznej.

----

Jeśli zainteresowała Cię metoda All ON X i zastanawiasz się, czy to rozwiązanie dla Ciebie, umów się na wizytę konsultacyjną do Scandinavian Clinic. 

Kliknij i umów się na konsultację All ON X >>>

Polecane

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.