Studium przypadku. Metamorfoza Pacjenta – Karol Wiśniewski (Friz)
Oto pełna metamorfoza, którą przeszedł nasz Pacjent – Karol Wiśniewski - najpopularniejszy youtuber w Polsce, znany jako Friz - w ciągu trzech lat od rozpoczęcia leczenia w Scandinavian Clinic.

Leczenie ortodontyczne

Naszemu Pacjentowi najbardziej zależało na poprawie wyglądu zębów – ich ustawienia oraz koloru.

Zęby Pacjenta wymagały również odbudowy startych powierzchni. Leczenie rozpoczęliśmy od dokładnego przeglądu jamy ustnej, diagnostyki radiologicznej oraz kompleksowego zabiegu higienizacji (piaskowanie+ scaling+ lakier fluorowy). Nasz Pacjent poddał się również zabiegowi chirurgicznego usunięcia czterech ósemek. W tym przypadku wskazaniem do ekstrakcji było przygotowanie Pacjenta do późniejszego leczenia ortodontycznego. Zabieg przeprowadził specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej lek. med. lek. dent. Adam Balczyński.

Leczenie zostało przeprowadzone z zastosowaniem aparatów stałych samoligaturujących ceramicznych. Wizyty kontrolne odbywały się co 4, 6 lub 8 tygodni w zależności od etapu leczenia. Po uzyskaniu satysfakcjonującego efektu leczniczego, zaplanowano zakończenie leczenia ortodontycznego. Zamki odklejono, zęby Pacjenta zostały dokładnie wyczyszczone i wypolerowane oraz zastosowane zostały retainery stałe i wyjmowane, które mają na celu utrwalenie osiągniętych wyników. Konsultację, leczenie i zabiegi z zakresu ortodoncji przeprowadziła dr n. med. Monika Parchańska – Kowalik, specjalista ortodoncji.

Leczenie zachowawcze, endodontyczne i licówki

W trakcie leczenia Pacjent zgłosił się do Gabinetu z powodu epizodycznych dolegliwości bólowych, nasilających się w pozycji leżącej oraz podczas skoków ze spadochronem. Przeprowadzono leczenie endodontyczne pierwotne zęba trzonowego trzykanałowego oraz zastosowano wypełnienie kompozytowe po zakończeniu leczenia. W jamie ustej Pacjenta znajdował się również ząb o zmienionej barwie w obrębie korony klinicznej, która powstała w efekcie urazu w przeszłosci. Zalecono estetyczną odbudowę protetyczną, czyli licówki.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

U Pacjenta przeprowadzono również wybielanie zębów metodą nakładkową. Metodę dobrano w ten sposób, by Pacjent mógł w trakcie wybielania wciąż użytkować szyny retencyjne. Wybielanie odbyło się w gabinecie, a Pacjent dostał preparat do samodzielnego zastosowania również w warunkach domowych.

------

Metamorfoza naszego Pacjenta to doskonały przykład leczenia zespołowego. Osiągnięte efekty leczenia spełniły wszystkie oczekiwania naszego Pacjenta, dzięki czemu może cieszyć się nie tylko pięknym, ale i zdrowym uśmiechem.

Pacjent wyraził zgodę na publikację swojego wizerunku oraz opis przypadku i działań diagnostyczno-zabiegowych.

Zobacz również

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]