Piszą o nas: Leczenie kanałowe to nie wyrok!
Magazyn Stomatologiczny opublikował artykuł: "Leczenie kanałowe to nie wyrok! To szansa na zachowanie zdrowego uzębienia" z wypowiedziami Magdaleny Wróblewskiej, lekarza dentysty w Scandinavian Clinic.

W artykule czytamy:

- Kiedy lekarz sugeruje leczenie kanałowe, pacjenci traktują je jak "wyrok". Często pytają, czy to na pewno konieczne. No cóż, alternatywa zawsze istnieje, ale pytanie czy usunięcie zęba i konieczność uzupełnienia protetycznego ubytku to na pewno rozwiązanie lepsze niż zachowanie własnego uzębienia? - zauważa Magdalena Wróblewska, lekarz dentysta z krakowskiego Scandinavian Clinic. - Zachowanie własnego zęba - nawet leczonego kanałowo - zapewnia pacjentowi komfort identyczny, jak w przypadku posiadania zdrowego uzębienia.

Od leczenia kanałowego pacjentów odstrasza przekonanie o inwazyjności zabiegu, wizja ogromnego bólu, długi czas leczenia i jego koszty. Czy to uzasadnione obawy?

Gwarancję, że ząb został wyleczony prawidłowo da nam leczenie pod mikroskopem, które uchodzi za najdoskonalszą metodę, jaką dysponuje współczesna endodoncja

Jeśli chodzi o cenę i całkowity czas leczenia to leczenie kanałowe z pewnością jest opcją najbardziej korzystną i wygodną - koszt zabiegu jest niższy niż koszt leczenia implantologicznego, a jego  przebieg - wbrew przekonaniu wielu pacjentów – o ile to możliwe, często kończy się nawet na jednej wizycie - wyjaśnia dr Wróblewska. Jak się okazuje, także bólu nie musimy się już obawiać - pacjent zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu, które pozwala na praktycznie bezbolesne przeprowadzenie zabiegu endodontycznego.

Leczenie kanałowe to nie wyrok - to nadzieja na zachowanie własnego uzębienia! Dzięki utrzymaniu zęba w łuku zębowym możemy uniknąć wielu późniejszych problemów stomatologicznych, jak chociażby wady zgryzu czy wymowy. Nawet, jeśli leczony endodontycznie ząb nie jest już pełnowartościowy, wciąż jest potrzebny i nie warto z niego rezygnować! Zamiast więc na siłę szukać alternatywy dla leczenia kanałowego, lepiej poszukać gabinetu stomatologicznego dysponującego odpowiednim sprzętem optycznym wspomagającym tego rodzaju zabiegi.

Cały tekst dostępny TUTAJ!

Chcesz więcej? Zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych ofert, promocji oraz profesjonalnych porad!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]