Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i środowisko w Pracowni RTG Scandinavian Clinic za rok 2021
Podstawa prawna: ustawa Prawo atomowe / Dz.U. 2019 poz. 1792/ zgodnie z art. 32c pkt.2 Jednostka wykonuje działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegające na uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące.

Pracownia Diagnostyki Obrazowej na podstawie Decyzji Nr 1/79/2017 uzyskała zezwolenie na uruchomienie Pracowni Rentgenowskiej do celu diagnostyki medycznej w jednostce organizacyjnej Scandinavian Clinic Sp. z o. o. , ul. Halki 6, 30-228 Kraków, w której zainstalowane są następujące typy aparatów rtg:

Aparat Stomatologiczny Pantomograficzny + CBCT – GXDP-800 3D
Aparat Stomatologiczny wewnątrzustny - GXIO-770
Jednostka prowadzi kontrolę narażenia pracowników przy pomocy dawkomierzy indywidualnych.
Zmierzona dawka efektywna nie została przekroczona w ciągu ostatnich 12 miesięcy

W jednostce zostały wykonane pomiary dozymetryczne osłon stałych.

Na podstawie zmierzonych i obliczonych dawek stwierdza się, że istniejące osłony stanowią wystarczającą osłonę przez promieniowaniem rentgenowskim emitowanym przez użytkowane aparaty rentgenowskie oraz nie mają negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie  dawek granicznych promieniowania jonizującego / Dz.U z 2005 poz.168/

Pracownia nie uwalnia do środowiska substancji promieniotwórczych.

Polecane

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]