Piszą o nas: Obustronna hiperplazja wyrostka dziobiastego żuchwy
Jest nam niezwykle miło poinformować, że w najnowszym numerze ogólnopolskiego periodyku branżowego "TPS - Twój Przegląd Stomatologiczny", jako temat numeru, ukazał się materiał na temat zabiegu przeprowadzonego przez lek. med. lek. dent. Adama Balczyńskiego, specjalistę chirurgii szczękowo-twarzowej i jednego z lekarzy Scandinavian Clinic. Artykuł powstał przy współpracy lek. dent. Agnieszki Cichosz.

Artykuł zatytułowany "Obustronna hiperplazja wyrostka dziobiastego żuchwy" to opis przypadku przerostu dziobiastego żuchwy, będącego jedną z możliwych przyczyn utrudnionego rozwierania ust. Pacjentka zgłosiła się do stomatologa w celu konsultacji i ewentualnego leczenia wady zgryzu. W wywiadzie medycznym podała trwające kilka lat problemy z otwieraniem ust. Pacjentka korzystała wcześniej z pomocy fizjoterapeuty oraz psychologa, niestety bez znaczącej poprawy. Po wywiadzie medycznym, pomiarach oraz analizie zdjęcia pantomograficznego, skierowano Pacjentkę na badanie CBCT w celu potwierdzenia diagnozy: obustronna hiperplazja wyrostka dziobiastego żuchwy. W planie leczenia uwzględniono zabieg chirurgiczny oraz późniejszą fizjoterapię. Zabieg wykonano w znieczuleniu ogólnym.

Obusronne wydłużenie wyrostków dziobiastych to tylko jedna z możliwych przyczyn utrudnionego otwierania ust. Odpowiednio zebrany wywiad medyczny i przeprowadzone badanie kliniczne mogą uchronić przed postawieniem błędnej diagnozy i co za tym idzie – długim i nieefektywnym leczeniem!

Zapraszamy do lektury całości materiału na naszym profilu Facebook.

Chcesz więcej? Zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych ofert, promocji oraz profesjonalnych porad!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
Polecane

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]