Jak dbać o dziąsła?
Zdrowe dziąsła to zdrowe zęby! Dlatego szczotkując zęby – pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji dziąseł. Tylko w takim przypadku możesz uniknąć paradontozy. Jak właściwie zadbać o dziąsła? Mamy dla Ciebie trzy proste sposoby.

Dziąsła - właściwa pielęgnacja

Pielęgnacja dziąseł jest kluczowa dla zachowania zdrowia jamy ustnej. To również jedna z najważniejszych zasad przy zapobieganiu paradontozie. Jak odpowiednio zadbać o dziąsła? Na rynku dostępne są specjalistyczne pasty do zębów i płyny do płukania, które odpowiednio zadbają o stan dziąseł.

Pamiętaj! Szczotkuj zęby tak, aby nie podrażnić dziąseł. Zastosuj metodę roll (wymiatającą resztki jedzenia), czyli przesuwaj włókna szczoteczki od dziąsła w stronę korony zęba.

Niestety, samo szczotkowanie zębów nie usunie resztek jedzenia i bakterii z przestrzeni międzyzębowych, dlatego warto używać nici dentystycznych. Regularne nitkowanie zapobiega rozwojowi bakterii, które powodują próchnicę i stany zapalne przyzębia.

Czy wiesz, że jeśli masz kłopoty z dziąsłami najlepsza dla Ciebie będzie miękka szczoteczka. Można też zaopatrzyć się w szczoteczkę rotacyjną, która oprócz czyszczenia zębów, delikatnie masuje dziąsła.

Przy kłopotach z dziąsłami najlepsza będzie miękka szczoteczka.

Higienizacja a zdrowe dziąsła

Regularnie, co pół roku (lub dla osób pijących dużo kawy i herbaty co 3 miesiące) odwiedź higienistkę i poddaj się profesjonalnej higienizacji (scaling, piaskowanie, fluoryzacja). Kamień nazębny, który zalega w jamie ustnej może prowadzić do rozwoju stanu zapalnego tkanek, które otaczają zęby. Na płytce osadzają się bakterie, produkujące toksyny i powodujące zapalenie, co prowadzi do krwawienia dziąseł, obrzęku i nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej.

Dieta na zdrowie dziąseł

Staraj się zdrowo odżywiać. Ogranicz fast foody i słodycze – to one prowadzą do próchnicy i innych chorób jamy ustnej. Zadbaj, aby w diecie znalazły się produkty bogate w białko, witaminy (szczególnie B - chronią przed chorobami dziąseł i C zmniejsza wrażliwość na infekcje) oraz składniki mineralne. Sięgnij codziennie po jabłko – gryzienie i przeżuwanie owocu to świetny masaż dla dziąseł.

Czy wiesz, że ryzyko wystąpienia paradontozy u palaczy jest o 50% większe, ponieważ dym z papierosów przyspiesza rozwój bakterii, pogarsza jakość śliny i pogłębia niedobory witaminy C.

Dbanie o dziąsła nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy starannie czyścić zęby i przestrzenie międzyzębowe oraz regularnie odwiedzać stomatologa, aby cieszyć się pięknym uśmiechem.

Chcesz więcej? Zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych ofert, promocji oraz profesjonalnych porad!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]