Piszą o nas: Modne nie znaczy bezpieczne. TO trzeba wiedzieć o naturalnych pastach do zębów
Portal Dziennik opublikował artykuł: "Modne nie znaczy bezpieczne. TO trzeba wiedzieć o naturalnych pastach do zębów", w którym pojawia się wypowiedź lekarz stomatolog Magdaleny Wróblewskiej z krakowskiego Scandinavian Clinic.

W treści artykułu czytamy m.in.:

Fluor jest mikroelementem, a zatem potrzebujemy go w niewielkiej ilości – to właśnie dlatego przeciwnicy zwracają uwagę na możliwość jego przedawkowania. Nagromadzenie fluoru w tkankach może powodować zakłócenia w pracy różnych enzymów, co w następstwie wywołuje różnorodne efekty uboczne. Czy należy się go bać?

– Warto podkreślić, że związki fluoru do wspomnianych wyrobów dodawane są w zatwierdzonej jako bezpieczna dawce oraz w ograniczonym stężeniu – nie ma obaw, że zaszkodzą naszemu zdrowiu – zapewnia lekarz stomatolog Magdalena Wróblewska z krakowskiego Scandinavian Clinic. - Warto też zauważyć, że ich działanie jest w tym przypadku zewnętrzne, miejscowe. Nie musimy więc obawiać się past z fluorem, jeśli nie mieszkamy na terenach, gdzie występuje on w wysokich stężeniach, nie przyjmujemy preparatów z tym pierwiastkiem w innej formie (np. tabletki) ani nie stwierdzono u nas tzw. fluorozy (choroba powodująca kruchość szkliwa) – dodaje.

Całość tekstu dostępna TUTAJ

Chcesz więcej? Zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych ofert, promocji oraz profesjonalnych porad!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

   [recaptcha]