Znieczulenie u dentysty. Leczenie zębów ze znieczuleniem czy bez?
Wizyta u dentysty nie musi wiązać się z bólem i strachem. Wszystkie zabiegi można wykonać pod znieczuleniem, ale czy zawsze jest ono potrzebne?

Każdy środek znieczulający działa na tej samej zasadzie: ma zablokować przewodzenie impulsów bólowych przez nerwy w kierunku mózgu. Znieczulenie opiera się na blokowaniu kanału sodowego, obecnego w komórkach nerwowych. W zależności od rodzaju środka znieczulającego – znieczulenie trwa ono około godziny, ale czas ten może ulec zmianie.

Znieczulenie powierzchniowe

Żel lub aerozol zostaje rozprowadzony po powierzchni śluzówki jamy ustnej. Środek przenika przez nabłonek i wpływa na drobne zakończenia nerwowe. Najczęściej stosuje się go u dzieci lub przed wkłuciem igły w miejsce znieczulenia.

Widmo bólu to dla wielu z nas powód unikania dentysty. Czas to zmienić!

Znieczulenie nasiękowe

Środek znieczulający jest podawany za pomocą strzykawki z igłą. Blokuje on gałązki nerwowe okolicy podania i przenika w głąb kości. Najczęściej jest on wykorzystywany w stomatologii zachowawczej czy przy ekstrakcji zębów.

Znieczulenie przewodowe

Lek podawany jest w okolicę pnia nerwu. W wyniku przerwania impulsów nerwowych zanika uczucie bólu w okolicy unerwionej.

W coraz większej liczbie gabinetów stosuje się znieczulenie komputerowe. Dla Pacjenta jest ono bardziej komfortowe, ponieważ nie przypomina zwykłej strzykawki. Urządzenie jest wyposażone w specjalny komputer, za pomocą którego lekarz wybiera lek, który ma być zaaplikowany, a komputer steruje tempem jego podania. Dzięki nowoczesnym metodom Pacjent nie czuje dyskomfortu ani uczucia rozpychania.

"

Trzymamy się zasady, że ból w gabinecie stomatologicznym nie ma prawa się pojawić. Naszym Pacjentom proponujemy korzystanie z nowoczesnego znieczulenia komputerowego.

"

Leczenie stomatologiczne bez znieczulenia

Nie wszystkie zabiegi wymagają znieczulenia. Usuwanie kamienia czy borowanie nie jest bolesne, o ile do wizyty podchodzimy spokojnie, a paniczny strach przed dentystą jest nam obcy. Jeśli podanie znieczulenia nie jest konieczne, warto dokładnie przemyśleć tę kwestię.

Dziś znieczulenie komputerowe jest już standardem w gabinetach stomatologicznych. Wpływa ono na spokój Pacjenta i jakość pracy dentysty. Jednak należy pamiętać, że ból jest odczuciem subiektywnym i każdy ma inny próg tolerancji. Czasem podanie środka znieczulającego wcale nie jest konieczne, a w niektórych przypadkach Pacjent tego wymaga.

Chcesz więcej? Zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych ofert, promocji oraz profesjonalnych porad!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach, nowych usługach oraz bezpłatnych przeglądach za pośrednictwem adresu e-mail. Informacje będą wysyłane w formie newslettera zawierającego wyłącznie wartościową treść. Korzyści uzyskiwane przez Pacjenta to m.in. bezpośredni dostęp do treści zamieszczonych na blogu kliniki, wcześniejsze informowanie o terminie umówionych wizyt, możliwość skorzystania z promocji dla stałych Pacjentów, informowanie o organizowanych akcjach promocyjnych.
Potwierdzam, że mam wiedzę o tym, że administratorem danych osobowych jest Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i że administrator przetwarza dane w celach wskazanych powyżej jedynie na podstawie zgody. Podana zgoda ma charakter dobrowolny,a ja mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Zapoznałem się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się w Polityce prywatności.
Polecane

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.