Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i środowisko w Pracowni RTG za rok 2023

Działając zgodnie z wymaganiami określonymi w Art. 32c pkt. 2 Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (tekst jednolity Dz.U. 2023, poz. 1173) informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko.

Jednostka wykonuje działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegające na uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące.

Pracownia Diagnostyki Obrazowej na podstawie Decyzji Nr 1/79/2017 uzyskała zezwolenie na uruchomienie Pracowni Rentgenowskiej do celu diagnostyki medycznej w jednostce organizacyjnej Scandinavian Clinic Sp. z o. o. , ul. Halki 6, 30-228 Kraków, w której zainstalowane są następujące typy aparatów rtg:

 1. Aparat Stomatologiczny pantomograficzny + CBCT – GXDP-800 3D
 2. Aparat Stomatologiczny wewnątrzustny - GXIO-770

Jednostka prowadzi kontrolę narażenia pracowników przy pomocy dawkomierza środowiskowego. Zmierzona dawka efektywna nie została przekroczona w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W jednostce zostały wykonane pomiary dozymetryczne osłon stałych;

Na podstawie zmierzonych i obliczonych dawek stwierdza się, że istniejące osłony stanowią wystarczającą osłonę przez promieniowaniem rentgenowskim emitowanym przez użytkowane aparaty rentgenowskie oraz nie mają negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

Pracownia nie uwalnia do środowiska substancji promieniotwórczych.

Data: 23.01.2024 r.

 

Polecane

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Skontaktuj się z nami


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Scandinavian Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi 'umów wizytę'.